دسته‌بندی نشده

ایجاد و نوسازی 32 هزار واحد صنعتی کشور تا پایان دولت دوازدهم

به گزارش سرویس خبر تفریحی و لینک شارژ به نقل از خبرنگار ایرنا ، فعالیت دولت دوازدهم از 14 مرداد امسال با برگزاری مراسم تحلیف آغاز شد و تابستان 1400 پایان می یابد.
صادق نجفی سه شنبه شب در آئین افتتاحیه دهمین دوره مسابقات فوتسال جام بسیج سازمان صنایع کوچک و شرکت های شهرک های صنعتی کشور در ساری افزود : سهمیه هر استان در نوسازی و تکمیل ظرفیت یا ایجاد صنایع جدید بر اساس گستردگی آنها از 700 تا یکهزار و 300 واحد تعین شده است.
وی با اظهار این که بخش عظیمی از واحدهای صنعتی در صنایع کوچک و شهرک های صنعتی استان های کشور قرار دارند ، بر لزوم حمایت از تولیدکنندگان تاکید کرد و گفت : همه مسئولان باید بدانند اگر می خواهیم کشوری توسعه یافته داشته باشیم باید همه از تولیدکنندگان حمایت کنیم.
نجفی رویکرد اصلی سیاست های وزارت صنعت را اشتغال زایی معرفی کرد و افزود : بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری، رئیس جمهوری و وزیر صنعت، معدن و تجارت، این وزارتخانه اقدام جهادی را برای رسیدن به چشم انداز 20 ساله نظام در دستور کار قرارداده است.
** ارتباط با بازار ، حلقه مفقوده اشتغالزائی
رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران حلقه مفقوده اشتغالزایی در بخش صنایع را مشکل ارتباط با بازار دانست و گفت : بخش اعظم مشکل اشتغال مربوط به بازاریابی است و این حلقه های ارتباطی است که تولید را به بازار متصل می کند.
وی با اعلام این که در حال حاضر از 80 هزار واحد صنایع کوچک ، 50 درصد در داخل شهرک ها و بقیه در بیرون شهرک ها قرار دارند ، افزود : وزارت صنعت ، معدن و تجارت با در اختیار داشتن 38 درصد اقتصاد کشور ، نقش مهمی در ایجاد اشتغال و معیشت مردم دارد.
نجفی گفت : در کشورهای پیشرفته 70 درصد اشتغال مربوط به صنایع خرد و کوچک است و به همین دلیل ما در ایران وظیفه سنگین و بزرگی داریم و بررسی ها نشان می دهد که وضعیت امروز قابل قبول نیست.
وی افزود : از 80 هزار واحد صنعتی کشور بخش قابل توجهی یا تعطیل هستند و یا با طرفیت پائین کارمی کنند و این وظیفه وزارت صنعت ، معدن و تجارت است تا موانع و مشکلات واحد های خرد و کوچک را حل و فصل کنیم .
او ادامه داد : امروز همه دغدغه معیشت و اشتغال جوانان را داریم و برنامه و حرکت دولت تدبیر و امید برای موضوع اشتغال با محوریت برنامه های صنایع کوچک و شرکت شهرک های صنعتی است.
به گزارش سرویس خبر تفریحی و لینک شارژ به نقل از خبرنگار ایرنا ، دهمین دوره مسابقات فوتسال جام بسیج سازمان صنایع کوچک و شرکت های شهرک های صنعتی کشور در محل مجتمع تفریحی و ورزشی وزارت کشور واقع در فرح آباد ساری آغاز به کار کرد.
در این مسابقات 22 تیم از سراسر کشور به مدت پنج روز با هم رقابت می کنند.
خبرنگار : سید رضا هاشمی کروئی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
6990/1654