دسته‌بندی نشده

برلین: وضعیت ارتش آلمان برای مقابله با چالش‌های موجود مطلوب نیست

به گزارش سرویس خبر تفریحی و لینک شارژ به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه "هندلزبلات" آلمان، بر اساس ارزیابی دولت آلمان ارتش این کشور برای چالش های جدید وضعیت بهینه و مطلوبی ندارد.

یک سخنگوی وزارت دفاع آلمان دوشنبه در برلین اظهار داشت که آمادگی عملیات ارتش آلمان به طور کلی رضایت بخش نیست. در زمینه ادوات و از نظر مالی با توجه به عرصه سیاسی امنیتی تغییر یافته البته تحولاتی آغاز شده است. برای اینکه تاثیرات مطلوب این اقدامات ظاهر شود پایداری و زمان لازم است. این مسئله ای نیست که در طول ماه ها بتواند تغییر کند.

ارتش آلمان تحت رهبری اور زو لا فون در لاین با چالش های زیادی همراه بوده است.

  سرویس ضد اطلاعات ارتش آلمان (MAD)  چندی پیش از افزایش بی سابقه گرایش به راست افراطی در بین نیروهای ارتش آلمان خبر داد.

به گزارش سرویس خبر تفریحی و لینک شارژ به نقل از خبرگزاری آلمان در سال 2017 حدود 400 مورد پرونده گرایش به راست افراطی در ارتش آلمان به پرونده های قبلی اضافه شد. این در حالی است که از سال 2011 تعداد این گونه پرونده ها در سال حدود 300 مورد بوده است.

نشریه بیلد آلمان هم  اخیرا  با استناد به گزارش سرویس خبر تفریحی و لینک شارژ به نقل از وزارت دفاع آلمان از افزایش تجاوزات و خشونت های جنسی در بین نظامیان این کشور خبر داد.

به گزارش سرویس خبر تفریحی و لینک شارژ به نقل از این نشریه آلمانی، تعداد جرائم جنسی گزارش شده در ارتش آلمان به طرز چشمگیری افزایش پیدا کرده است. در این میان بخصوص تعداد موارد تجاوز های جنسی گزارش شده افزایش چشمگیری را نشان می دهد.

ارتش آلمان در سال های اخیر شدیدا  با رسوایی های به بار آمده در این تشکل مبارزه می کند. چندی پیش یک افسر ارتش آلمان که خود را به عنوان پناهنده سوری جا زده بود به اتهام برنامه ریزی برای حملات تروریستی دستگیر شد. در جریان تحقیقات درباره این پرونده موارد زیادی از گرایش به راست افراطی و نژاد پرستی در بین سربازان ارتش آلمان کشف شد.