دسته‌بندی نشده

چرا بند مربوط به هدفمندی یارانه ها در مجلس بررسی نشد؟

سید مهدی فرشادان عضو هیئت رئیسه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 97 کل کشور در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم و در پاسخ به این سوال که علت عدم مطرح شدن تبصره 14 لایحه بودجه در جلسه علنی مجلس که درباره هدفمندی یارانه‌ها است، چه بود؟ گفت: کمیسیون تلفیق در بررسی تبصره 14 لایحه بودجه به  عدد پیشنهاد شده دولت در بخش هدفمندی یارانه ها مبلغی در حدود 6 هزار میلیارد تومان اضافه کرده است.

بیشتر بخوانید

نظر لاریجانی درباره زمان بررسی هدفمندی یارانه‌ها در مجلس

وی افزود: بنابراین دولت برای پرداخت یارانه خانوارها به شکل مستقیم مبلغی در حدود 29 هزار میلیارد باید در نظر بگیرد که با این حساب جمعیتی در حدود 54 میلیون نفر یارانه خواهند گرفت.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون تلفیق با اشاره به خانوارهایی که مشمول دریافت یارانه می شود، گفت: گروه‌هایی همچون  مددجویان کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) و بهزیستی، بازنشسته‌ها، کارگران و حاشیه‌نشینان مشمول دریافت یارانه خواهند بود که جمع این گروه‌ها در حدود 54 میلیون نفر می‌شود.

به گفته فرشادان، درباره  موضوع  هدفمندی هنوز اختلاف نظراتی میان کمیسیون تلفیق و دولت وجود دارد و به همین دلیل مقرر شد تا تبصره 14 فعلا در جلسه علنی مطرح نشود تا دولت و کمیسیون تلفیق بر سر لزوم کنترل حساب سرپرستان خانوار که یارانه آنها قطع می‌شود به تفاهم برسند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: بنای مجلس به تفاهم با دولت بر سر تعداد خانوارهایی است که از دریافت یارانه‌ها حذف می‌شوند اما اگر به تفاهم نرسیم نهایتا مجلس قوانینی را که به صلاح جامعه باشد به تصویب خواهد رساند.