503 نامزد برای 46 کرسی کردستان عراق در پارلمان ملی رقابت می کنند

به گزارش سرویس خبر تفریحی و لینک شارژ به نقل از روز یکشنبه ایرنا، کمیسیون عالی انتخابات در عراق همزمان با آغاز تبلیغات انتخاباتی در منطقه کردستان عراق اعلام کرد: 25 گروه سیاسی در منطقه کردستان عراق تلاش می کنند کرسی های سه استان اربیل با 16 کرسی(یک کرسی برای مسیحیان)، سلیمانیه با 18 کرسی و دهوک با 12 کرسی (یک کرسی برای مسیحیان) را در پارلمان عراق کسب کنند.
براساس این گزارش از مجموع 503 نامزددر کردستان عراق 357 نامزد مرد و 146 نامزد زن می باشند.
کمیسیون عالی انتخابات در عراق همچنین از مردم این سه استان خواست برای دریافت کارتهای الکترونیک جهت شرکت در انتخابات پارلمانی عراق به مراکز تعیین شده از سوی کمیسیون مراجعه کنند.
کمیسیون نامبرده در ادامه اظهار امیدواری کرد که کاندیداها به هیچ عنوان اقدام به تخریب همدیگر و بخصوص زنان نکرده و در صورت انجام چنین امری کمیسیون عالی انتخابات در عراق بشدت با متخلفین برخورد خواهد کرد.
این درحالی است که در کل عراق 88 گروه و ائتلاف که دربرگیرنده 204 حزب سیاسی هستند در کمیسیون عالی انتخابات در عراق برای شرکت در انتخابات پارلمانی این کشور ثبت نام کرده اند.
براساس آمار کمیسیون عالی انتخابات در عراق نزدیک به هفت هزار کاندید در سراسر عراق برای کسب 328 کرسی در پارلمان عراق در انتخابات پارلمانی عراق که در 12 ماه می میلادی جاری (22 اردیبهشت) در سراسر عراق برگزار می شود با همدیگر رقابت خواهند کرد.
خاورم**351**380**